Не всички видове олиа, които можем да закупим от магазина, са стабилни на термична обработка. Това означава, че не всички ще запазят качеството си, след като бъдат нагрявани. Разбира се, има и такива, които могат да устоят на това и няма да се превърнат във вредни за организма ни, но за да направим правилен избор, трябва да сме максимално добре информирани.
Още: Само свекървата и хлебарката ще преживеят ядрена война, но от една може да се отървете с този трик
Още: Бял равнец - лек от градината за тялото ви
Защо НИКОГА да не правим грешката да готвим с растително олио?
Истината е, че колкото по-дълго олиото престоява в полиненаситени мазнини, толкова по-нестабилно е то. Става въпрос за следните видове растителни мазнини: слънчоглед, соя, рапица.
Когато избираме да готвим с растително олио, ние допринасяме за смесването на полиненаситените мазнини с кислород. Тогава то гранясва и води до повишаване на окисления холестерол в организма.
Направете олиото вкъщи по-здравословно с помощта на тази подправка
Още: Оцет от мащерка - еликсир за душата и тялото
Още: Долар - лев. Колко струва един щатски долар към един български лев днес, 1 май /валутен калкулатор/
По този начин можем изключително много да навредим на здравето на сърцето, както и на всички функции в организма.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Грешни методи за отстраняване на кърлеж, които повишават риска от заразяване
Вместо да си служите със слънчогледово олио по време на готвене, бихте могли да използвате масло. Ако хранителните продукти, които похапвате, не претърпяват термична обработка, а искате единствено да ги овкусите, най-добре да заложите на студено пресован зехтин.
Най-подходящо за готвене се оказва кокосовото масло. Много от домакините го отричат, тъй като все още не са свикнали с вкуса му. Тази мазнина обаче е с най-високо съдържание на наситени мазнини, които не водят до повишаване нивата на лошия холестерол.
Бъдете много внимателни, когато избирате мазнина за готвене. Грижете се за здравето си и не допускайте грешки, които могат да повлияят изключително негативно на всички процеси в организма ви!
Още: Защо трябва да консумираме целина?